Фото

Eather One – електролітак, який одержує енергію з повітря

Польський дизайнер Міхал Боніковські (Michal Bonikowski) – фанатичний прихильник революційних нововведень в авіації. Він вирішив внести в цю сферу частку, втіливши свою несподівану, на перший погляд, ідею в барвистих рендера електричного літака Eather One.

Електролітак Eather One/©Eather One

Як ми знаємо, повідомляє Міхал, основна проблема в електричній авіації – вага батареї. Але ж «повітря повне електрики, яка може бути відновлена тертям, створюваним літаком, що летить. У крилах під час польоту замість паливних баків можна встановити трибоелектричні наногенератори, які, використовуючи вібрації конструкції і тертя, створювані вигином крил під час польоту, можуть генерувати енергію, необхідну для живлення декількох невеликих електродвигунів ».

Строго кажучи, така ідея виникла не на порожньому місці. У польоті літак відчуває істотне тертя об повітря, а статична електрика, що утворюється в цей час, є для літальних апаратів більш ніж серйозну проблему. Водночас вона вже успішно вирішується завдяки електростатичним розрядникам, що встановлюються на за кінцівках крила і кіля, двигунах, стабілізаторах і інших виступаючих частинах планера літака. Завдяки розрядники, накопичена статична електрика може стікати з корпусу через коронний розряд постійно, протягом усього польоту.

Електролітак Eather One / © Eather One
Електролітак Eather One / © Eather One

Наскільки можна використовувати цю електрику для живлення двигунів літаків – окреме питання. Але дизайнер Боніковські вважає, що саме тертя об повітря може бути джерелом чистої енергії, яку електролітаки використовуватимуть для зменшення вуглецевого сліду від авіації.

Електролітак Eather One / © Eather One

Eather One виглядає як будь-який інший літак, якщо не брати до уваги трибоелектричних наногенераторів в його крилах. Вони використовують механічну енергію, перетворюючи її в електричну. Дизайнер порівнює їх з сонячними панелями – тільки, на відміну від останніх, трибоелектричні генератори отримують енергію не з Сонця, а від руху.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button