Наука

Вчені вперше виявили майоранівські ферміони на поверхні золота

Вчені виявили майоранівські ферміони на поверхні золота. Про це йдеться в дослідженні фізиків з Массачусетського технологічного інституту, яке опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

У 1937 році фізик Етторе Майорану, аналізуючи рівняння Дірака для рухомого електрона, обчислив, що він може існувати не тільки як частка або античастинка, але і поєднувати обидва ці стани одночасно. Цей стан часток представляє величезний інтерес для фізиків, оскільки їх унікальні властивості дозволять створити повноцінний топологічний квантовий комп’ютер.

Назва «частинки ангела» майоранівський ферміон отримав за аналогією з «частинкою Бога», яку дали бозону Гіггза.

Близько 30 разів фізики у своїх дослідженнях заявляли, що вони виявили цю частку, проте практично всі ці роботи були спростовані.

У своєму новому дослідженні фізики з Массачусетського технологічного інституту заявили, що їм вдалося спостерігати такі частинки на поверхні золота. Для детекції вони використовували систему із золотих нанониток товщиною близько 4 нанометрів з вкрапленнями феромагнетика (сульфіду європію) на надпровідній ванадієвій підкладці.

За допомогою технології тунельної мікроскопії дослідникам вдалося знайти піки сигналів, які, згідно з попереднім теоріям, могли генеруватися тільки парами майоранівських ферміонів.

Надалі ці частинки можуть бути застосовані в розробці нового типу квантового комп’ютера, вважають вчені. Наприклад, створити такий комп’ютер, який буде складатися з пар ферміонів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button