Екологія

Вчені вперше зв’язали танення льоду в Антарктиді зі зміною погоди в тропіках

Вчені вперше зв’язали танення льоду в Антарктиді зі зміною погоди в тропіках. Згідно з дослідженням, втрата арктичних і антарктичних льодів буде становити близько однієї п’ятої потепління, яке, згідно з прогнозами, відбудеться в тропіках. Про це йдеться в роботі вчених з Каліфорнійського університету, яке опубліковано в журналі Nature.

За останні 40 років Земля втратила до 75% від обсягу всього арктичного льоду. При цьому арктичний лід відбиває сонячне світло в атмосферу і космос. Тому чим менше льоду, тим більше нагрівається атмосфера Землі. Це призводить, відповідно, до більшого танення льоду.

Існуючі кліматичні моделі при цьому враховували тільки підвищення рівня моря через танення льодів і не могли побудувати причинно-наслідковий зв’язок між кліматичними подіями, які відбуваються в різних регіонах.

Вирішити цю проблему дозволила нова модель, при побудові якої дослідники врахували дані про рекордне скорочення товщини морського льоду в Арктиці і Антарктиді та вплив цих подій на клімат в області екватора.

Моделювання показало, що втрата морського льоду в Антарктиді і Арктиці призводить до появи теплих вітрів у Тихому океані, які пригнічують висхідний рух холодної води з глибин океану. Це призведе до потепління води на поверхні, що буде особливо помітним у східній екваторіальній частині Тихого океану, яка потім перетвориться в Ель-Ніньо.

По мірі того, як вода на поверхні океану нагрівається, в прибережних районах випадатиме більше опадів. В цілому, вважають дослідники, втрата льоду на обох полюсах призведе до потепління поверхні океану на 0,5°с на екваторі і додасть більше 0,3 мм опадів в день в тому ж регіоні.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»