Екологія

У чилійській пустелі побудують гідроелектростанцію

План будівництва гідроакумулюючої ГЕС в одному з найпосушливіших регіонів світу отримав схвалення екологічних регуляторів в Чилі.

Унікальний проект електричної станції потужністю 300 МВт, запропонований компанією Valhalla Energia, передбачає будівництво перекачуваної гідроелектростанції на вершині прибережного мису, розташованого в 100 кілометрах на південь від міста Ікіке на півночі Чилі.

Проект будівництва ГЕС Espejo de Tarapaca, орієнтовною вартістю $ 400 млн, передбачає будівництво тунелю для перекачування морської води для накопичення в природні порожнини на мисі, який розташовується на висоті близько 600 метрів над рівнем моря з використанням сонячної енергії. Вночі, ГЕС вироблятиме електроенергію шляхом спуску накопиченої за день води по тій же трубі.

Чилійська енергетична компанія Valhalla Energia запропонувала закачувати морську воду на вершину прибережного мису, який розташовується на березі однієї з найбільш сухих пустель у світі — Атакама. Представники компанії говорять, що природні западини на вершині мису можливо є давніми висохлими озерами і можуть зберігати морську воду без необхідності зводити дамби, знижуючи витрати на будівництво, і дозволять бути проектом конкурентоспроможним з іншими джерелами генерації електроенергії.

За планами Valhalla Energia, будівництво ГЕС має розпочатися у другій половині 2016 року, а введення в експлуатацію намічене вже на 2020 рік.

Паралельно будівництва гідроакумулюючої ГЕС Espejo de Tarapaca також має розпочатися будівництвом сонячної фотоелектричної станції Cielos de Tarapaca електричною потужністю 600 МВт, електроенергію якої будуть використовувати для перекачування води в природний котлован нової ГЕС.

Вартість будівництва сонячної електростанції складе близько $ 500 млн.

Чилійська пустеля Атакама розташована в північній частині країни і займає площу близько 105 000 квадратних кілометрів. Передбачається, що це місце є одним з кращих у світі місцем для будівництва сонячних електростанцій.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button