Всесвіт

Вчені виявили нову структуру в нашій Галактиці

Астрономи використовували дані 30 000 зірок і побудували сучасну модель гравітаційного потенціалу Чумацького Шляху.

Використовуючи комбінацію спостережуваних зірок і реалістичну модель Чумацького Шляху, вчені з Інституту позаземної фізики ім. Макса Планка виявили нову структуру в нашій Галактиці. Відразу за межами перемички вони знайшли внутрішнє кільце зірок з високим вмістом металів, які молодші від зірок ближче до центру.

Вік кільцевих зірок можна використовувати, щоб з’ясувати, коли з’явилася перемичка. Попередня оцінка показала, що їй близько 7 млрд років. Існування внутрішнього кільця доводить важливість газу, що надходить в галактику для зореутворення в ранню епоху Всесвіту.

За останнє десятиліття вчені з Інституту позаземної фізики ім. Макса Планка змогли об’єднати дані різних спостережних кампаній зі складним комп’ютерним моделюванням, щоб створити сучасну модель внутрішньої частини Чумацького Шляху.

На цьому зображенні показана карта металічності внутрішньої частини Чумацького Шляху, заснована на орбітальних даних, розрахованих в новому дослідженні. Червоною зіркою відзначено положення Сонця, а білими пунктирними лініями відзначені різні напрямки «погляду» приладів із Землі. Червоні контури підкреслюють кільцеподібну структуру навколо неї центру галактики. Фото: Товариство Макса Планка

Недавні дослідження дали безліч нових даних про внутрішню частину Чумацького Шляху. Вчені використовували дані APOGEE – великомасштабного зоряного спектроскопічного огляду, який проводиться в ближньому інфрачервоному діапазоні. На відміну від оптичного світла, ІЧ-світло легше проникає крізь пил, що дозволяє APOGEE виявляти зірки, розташовані в таких запорошених областях Чумацького Шляху, як диск і балдж.

Також вони використовували інформацію місії Gaia, яка картувала вже більше мільярда зірок. Дані з’єднали з внутрішньою моделлю Чумацького Шляху, створеною вченими Інституту позаземної фізики ім. Макса Планка.

Навколо центральної перемички вчені виявили внутрішню кільцеву структуру, яка більш багата металом. Раніше такі кільця зореутворення знаходили в інших дискових галактиках, але було неясно, чи є вони у Чумацького Шляху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button