Всесвіт

З’явилася перша інфрачервона фотографія Ганімеда

Дослідники з НАСА опублікували першу фотографію супутника Юпітера в інфрачервоному діапазоні. Для цього їх пристрою знадобилося три прольоти навколо небесного тіла.

Космічний апарат Juno використовував інфрачервоний прилад під час прольотів навколо місяця Юпітера для створення детальної карти об’єкта. Її публікація присвячена до десятиріччя запуску Juno.

Наукова група космічного апарату НАСА Juno склала нову інфрачервону карту сьому за відстанню від Юпітера місяця Ганімеда, об’єднавши дані трьох прольотів, включаючи останній, що відбувся 20 липня. Ці спостереження, виконані приладом Jovian Infrared Auroral Mapper (JIRAM), який бачить в інфрачервоному світлі, що не видимий людському оку, дав нову інформацію про крижану оболонку Ганімеда і про склад рідкої води, що знаходиться під нею.

Пристрій JIRAM розробили для реєстрації інфрачервоного світла, що виходить з глибин Юпітера, для вивчення шару на глибині 50-70 км під вершинами хмар Юпітера. Але прилад також можна використовувати для вивчення супутників Іо, Європи, Ганімеда і Калісто.

Дослідники відзначили, що Ганімед більший, ніж Меркурій, але майже все, що досліджується в ході цієї місії до Юпітера, «має монументальний масштаб». Інфрачервоні та інші дані, зібрані Juno під час прольоту, містять фундаментальні підказки для розуміння еволюції місяців Юпітера з моменту їх утворення до сьогоднішнього дня.

Раніше близько Ганімеда виявили велику кількість іонів кисню. Вчені припускали, що його джерелом були молекули води, частки високих енергій або сонячні промені якої вибивалися з льодової оболонки супутника. Надалі астрономи не знайшли жодного сліду води в атмосфері Ганімеда.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments