Наука

Вчені з’ясували, як зробити з аміаку більш екологічне паливо

Хіміки з Університету Вісконсін-Медісон знайшли спосіб перероблення аміаку в газоподібний азот. На думку вчених, нова технологія стане екологічною альтернативою паливу на вуглецевій основі. Детальніше про розробку розповіли в журналі Nature Chemistry.

Selective focus of ammonium hydroxide or ammonia solution in glass amber bottle inside a chemistry laboratory with copy space. Фото Від John Kevin

В ході дослідження вчені з’єднали аміак і металевий каталізатор, що містить рутеній. На відміну від інших благородних металів, таких як золото або срібло, рутеній здатний вступати в хімічні реакції. В результаті хіміки отримали азот без використання будь-яких інших джерел енергії. Крім цього вони з’ясували, що металеве з’єднання можна повторно використовувати, якщо спочатку його переробити за допомогою кисню.

У минулому аміак теж використовувався як паливний елемент. Під час Другої світової війни його використовували в машинах. Зараз він працює замінником пального на морських суднах. Але спалювання аміаку призводить до викиду оксидів азоту, які дуже токсичні.

Вчені кажуть, що при виробництві аміаку за новою технологією не виділяються шкідливі гази. Також вони відзначають переваги аміаку як палива. Його можна стискати, як пропан. Завдяки цьому він особливо легкий в транспортуванні та зберіганні.

У майбутньому хіміки збираються створити більш ефективний паливний елемент, який буде нести в собі всі кращі якості нинішньої розробки. Крім цього, вони планують знайти екологічний спосіб створення вихідних матеріалів. Зокрема, вони хочуть виробляти аміак за допомогою води, повітря і сонячного світла.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments