Наука

Фізики повторили клімат екзопланети в лабораторії: це допоможе знайти життя в космосі (відео)

Вчені відтворили клімат екзопланети в лабораторії. Вони впевнені – це спростить пошук життя в інших світах.

Використовуючи прилад з Університету Колорадо в Боулдері, дослідники в лабораторії професора Грега Рікера відтворили високу температуру і тиск на різних екзопланетах, щоб картрувати гази в їх атмосферах.

Гази, які знаходяться в атмосфері Землі — метан, вуглекислий газ та інші — дають зрозуміти, що на нашій планеті хтось живе. Та ж ситуація і з екзопланетами: вивчаючи склад атмосфер позасонячних об’єктів, вчені можуть зрозуміти, чи варто шукати там життя. Щоб спростити процес, вчені відтворили температуру і тиск-клімат – на різних відомих екзопланетах в лабораторії.

Також дослідники впевнені – їх робота допоможе у вивченні транзитної спектроскопії екзопланет. Це метод, при якому атмосферний склад екзопланети вивчається з використанням світла, що проходить через неї. Різні елементи по-різному поглинають фотони, змінюючи колір світла з атмосфери.

Вченим потрібна карта, щоб інтерпретувати ці дані. “Ось тут і стане в нагоді наш експеримент. Коли ми створюємо маленький мікрокосм атмосфери екзопланети в лабораторії, то посилаємо в неї світло за допомогою лазерів і вивчаємо фотони, що виходять. Так на основі цих даних ми складаємо карту газів в атмосфері “ – підсумовують автори дослідження.

Спільно зі співробітниками лабораторії реактивного руху НАСА (JPL) вчені порівнювали показання датчиків з результатами комп’ютерного моделювання, розділяючи за допомогою приладу, що імітує атмосфери, гази різних екзопланет, щоб з’ясувати, як поглинається світло в різних умовах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button