Наука

Вчені виявили три підтипи хвороби Альцгеймера

Під час досліджень мозкової тканини при хворобі Альцгеймера вчені визначили три різних підтипи захворювання. Результати дослідів допоможуть визначити ефективні біомаркери для раннього прогнозу хвороби і для діагностування причинно-наслідкових механізмів.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Незважаючи на багато дослідів, експерти не можуть зрозуміти загадку хвороби Альцгеймера. Можливе пояснення того, що фахівці до цієї пори не зламали код Альцгеймера, полягає в тому, що вони помилково дивилися на захворювання, як на єдину однорідну сутність. Зараз захворювання розділили на 2 типу: з раннім і пізнім початком, а залежить це від того, в який період життя у людей проявляється симптоматика.

У 2018 році вчені вивчали когнітивні і геномні характеристики людей з хворобою Альцгеймера з пізнім початком. Експерти зрозуміли, що хворобу треба аналізувати, як 6 різних станів, а не одне ціле. У новому ж дослідженні фахівці захотіли розібратися, чому хвороба має таке розмаїття клінічної симптоматики.

У одних людей немає токсичного накопичення амілоїдних білків в мозку, а у деяких хворих посмертна біопсія демонструє патологічні симптоми захворювання, хоча протягом життя у людини були відсутні сигнали когнітивного зниження.

Три молекулярні підтипи захворювання змогли ідентифікувати на основі факторів, які включали синаптичну передачу сигналів, організацію мітохондрій, імунну активність, мієлінізацію, специфічну активність генів. Лише третина випадків продемонстрували класичні симптоми хвороби Альцгеймера, такі як зниження синаптичної передачі сигналів і підвищення імунної відповіді. Такий підтип іменували «клас C».

Інші підтипи «клас A і B» мають виняткові і виразні характеристики. Вони проявляються протилежною регуляцією генів, що змушує вчених висувати припущення про те, що результати можуть пояснювати невдачі ранніх дослідів. Завдання фахівців укладено в тому, щоб визначати підтипи хвороби у людей, яким ще можна надати допомогу. Аналіз тканин мозку в дослідах не може бути діагностичним інструментом, тому потрібно виявити біомаркери, які відповідають трьом підтипам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments