Наука

Вакцина проти раку “загартувала” організм: рак не повернувся після введення клітин пухлини

Нова протиракова вакцина з мРНК призначена для впливу на лімфатичні вузли. Це викликає сильнішу імунну відповідь. Результати дослідження публікує журнал PNAS.

Image by Angelo Esslinger from Pixabay

Дослідники з Університету Тафтса створили нову мРНК-вакцину проти раку, яка призначена для доставки корисного вантажу в лімфатичні вузли, а не печінку. Випробування на мишах показали значне інгібування пухлин, при цьому рак повністю зникав в пристойному відсотку випадків.

Біологи поліпшили імунну відповідь, змінюючи маршрут і “пункт призначення” мРНК в організмі. У більшості випадків мРНК потрапляє в печінку, але більш ефективну імунну відповідь можна отримати, якщо відправляти молекули в лімфатичну систему, де імунні клітини краще навчені розпізнавати «зловмисників».

Для цього вчені змінили рецепт ліпідних наночастинок, які транспортують мРНК. Це змусило різні молекули з кровотоку збиратися на поверхні частинок, які, в свою чергу, зв’язуються з рецепторами в різних органах. Після тестування декількох комбінацій властивостей біологи створили ліпідні наночастинки, які сприяли доставці в лімфатичні вузли в порівнянні з печінкою в співвідношенні три до одного.

Там вакцину поглинули приблизно третина дендритних клітин і макрофагів. Ці ключові імунні клітини навчають В-і Т-клітини націлюватися на певні антигени, що призводить до більш сильної імунної відповіді проти раку.

Тести на мишах з метастатичною меланомою показали, що лікування значно інгібує пухлини в поєднанні з іншим лікуванням — анти-PD-1-терапією. Більш того, повна ремісія наступала в 40% випадків, і рак не рецидивував надалі. Навіть після того, як вчені пізніше ввели їм метастатичні пухлинні клітини. Таким чином вчені не тільки вилікували рак, але і «загартували» організми піддослідних тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments