Здоров'я

Вчені випробували препарат, який перевів рак в ремісію у 100% добровольців

Дослідники провели невелике випробування препарату від раку і з’ясували, що у кожного пацієнта, який отримував лікування, рак успішно перейшов в стадію ремісії.

Препарат називається достарлімаб. Його продають під торговою маркою Jemperli і використовують для імунотерапії при лікуванні раку ендометрія. Але тепер пройшло перше клінічне дослідження, де команда хотіла з’ясувати, чи допомагає достарлімаб також проти пухлин раку прямої кишки.

Перші результати, про які повідомлялося раніше, свідчать про те, що він напрочуд ефективний. Дослідницька група підтвердила, що успішна ремісія раку, яка була у кожного випробуваного – це неймовірний успіх.

Відзначається, що на даний момент позитивні результати були тільки у 12 пацієнтів. Дослідження триває. У всіх 12 випробовуваних були пухлини з генетичними мутаціями – це називається MMRd – вони є приблизно у 5-10% пацієнтів з раком прямої кишки.

Пацієнти з такими пухлинами, як правило, менш чутливі до хімієтерапії та променевої терапії, тому найчастіше пухлину доводиться видаляти хірургічним шляхом.

У дослідженні другої фази пацієнтам давали достарлімаб кожні три тижні протягом шести місяців. Далі, в разі чого, їм призначали стандартну хіміопроменеву терапію і операцію, якщо пухлини поверталися. Але цього не сталося.

Після шести місяців спостереження у всіх 12 пацієнтів не було жодних ознак пухлин, які можна було побачити за допомогою МРТ, ПЕТ, ендоскопії, біопсії та інших тестів.

Близько 75% зазнали легких або помірних побічних ефектів, включаючи висип, свербіж, втому та нудоту. Але ні у кого до не спостерігалося повторного зростання раку протягом року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button