Здоров'я

Вчені створили “калькулятор деменції”. Дізнатися про ризики може кожен бажаючий

Канадські вчені з Університету Оттави й дослідницького інституту Брюйера створили й протестували онлайн-калькулятор, який дозволяє людям старше 55 років оцінити свій когнітивний стан. За словами авторів проєкту, калькулятор може стати інструментом діагностування деменції.

На сьогодні не існує ліків або системи лікування недоумства. Проте, близько третини випадків деменції можна запобігти за допомогою змін в способі життя: підвищити фізичну активність, перейти на здорове харчування, скоротити споживання алкоголю і тютюну, а також звернути увагу на високий кров’яний тиск.

Щоб допомогти людям зорієнтуватися і розрахувати свої ризики розвитку деменції, вчені створили калькулятор на даних опитування більш ніж 75 000 людей. “Вам не потрібно відвідувати лікаря для будь-яких аналізів”, – сказала доктор Стейсі Фішер, провідний автор дослідження. «У вас є інформація, необхідна для заповнення калькулятора, не виходячи з дому».

Онлайн-інструмент оцінює наступні фактори:

Вік
Статус куріння (як довго ви це робите)
Споживання алкоголю
Фізична активність
Стрес
Дієта
Почуття приналежності (зайнятість справою)
Етнічна приналежність
Імміграційний статус
Соціально-економічне становище району
Освіта
Заходи, в яких потрібна допомога (що вам складно робити самому)
Сімейний стан
Кількість мов, які ви знаєте
Стан здоров’я (хронічні захворювання)

Автори проєкту відзначають, що це перший інструмент, призначений для прогнозування деменції на популяційному рівні. Він може прогнозувати кількість нових випадків захворювання в спільноті, виявляти групи підвищеного ризику, інформувати людей про методи профілактики деменції.  “Цей інструмент дасть людям підказки про те, що вони можуть зробити, щоб знизити свій особистий ризик розвитку деменції”, — резюмували дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button