Інтернет

Вчені виявили небезпеку соціальних мереж для дітей: вони змінюють їх психіку

На думку вчених з Університету Північної Кароліни, діти, схиблені на лайках і репостах в різних соціальних мережах, схильні до значних змін в мозку. Таким чином, вони стають більш чутливими до критики.

Image by Oleksandr Pidvalnyi from Pixabay

Американські експерти в результаті дослідження дійшли висновку, що соціальні медіа можуть змусити підлітків занадто часто перевіряти свої телефони, щоб побачити, чи є у них позитивні, чи негативні реакції на їхні пости. Так, області їх мозку, які контролюють почуття винагороди і покарання, стають надмірно реактивними.

За словами психологів, чим більше молоді люди заходять в соцмережі, тим більш чутливими вони стають до «соціального зворотного зв’язку» у формі лайків і коментарів. А надалі це може привести до хворобливого сприйняття відгуків інших.

Вчені вивчали дані 169 учнів з трьох державних середніх шкіл у Північній Кароліні протягом трьох років. Кожен учасник повідомляв, як часто він заходив перевірити свої соціальні мережі. Деякі зізналися, що роблять це більше 20 разів на день!

Потім дітям провели фМРТ (функціонально магнітно-резонансну томографію). Результати аналізу даних показали: ті, хто перевіряв соціальні мережі більше 15 разів на день, протягом наступних трьох років продемонстрували зміни в розвитку мозку — а саме в тих областях, що реагують на винагороди і покарання. У зв’язку з отриманими даними фахівці порекомендували скоротити екранний час у дітей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button