Інтернет

Домашній інтернет вдалося прискорити до 10 Гбіт/с

Це досягнення належить дослідникам Університетського коледжу Лондона (UCL), яким вдалося вирішити проблему повільного завантаження даних в оптоволоконних мережах в години пік, повідомляє ScienceDaily.

Зниження швидкості передачі даних оптоволоконними каналами в години пік приблизно на 30% незабаром піде в історію. Фахівці UCL розробили особливий тип приймача, який надає кожному користувачеві канал доступу в інтернет на виділеній частоті. Це забезпечує швидкість передачі даних до 10 Гбіт/с, що приблизно в 30 разів вище найбільш швидкої швидкості домашнього інтернету у Великобританії.

Дослідження, у фінансуванні якого брав участь китайський виробник електроніки Huawei, було націлене на підвищення пропускної спроможності оптоволоконних мереж. В ідеалі для підвищення швидкості завантаження даних необхідно виділити для кожного абонента свою довжину хвилі. Однак, досі такі рішення, хоча і були технічно можливими, виявлялися вкрай дорогими. Вченим UCL вдалося розробити набагато більш дешевий, компактний і той аналог так званого когерентного приймача, який використовує набагато менше датчиків, що і забезпечує високу швидкість передачі даних з використанням виділеної частоти для кожного абонента.

Спрощення пристрою було досягнуто за рахунок кодування для мереж доступу до оптоволоконного каналу, яке спочатку застосовувалося для запобігання завмирання сигналу бездротового зв’язку. «Цей простий приймач пропонує користувачам виділену довжину хвилі, тому швидкість завантаження інтернет-сторінок залишаються незмінними незалежно від того, скільки користувачів одночасно підключені до мережі», — говорить провідний автор розробки Сезер Еркілінч.

Новий приймач був протестований на оптоволоконній мережі, що зв’язує кампус Університетського коледжу в центрі Лондона з двома будівлями на сході і заході британської столиці. Дані пересилалися 8 абонентам, які могли завантажувати і відвантажувати їх назад в мережу на швидкості як мінімум 10 Гбіт/с.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button