Наука

Вчені виявили зв’язок між сивиною і клітинами імунної системи

Сьогодні ми розповімо про те, як вчені виявили і довели зв’язок генів, що відповідають за колір волосся, з генами, які контролюють імунну систему організму. Результати їх роботи опубліковані в журналі PLOS Biology.

Ви ніколи не задавалися питанням, чому люди, які пережили важке захворювання іноді різко, без жодних причин, починають сивіти? Часом цей феномен зачіпає зовсім молодих людей, організм яких ще активно росте і розвивається. Що ж, у вчених є відповідь на це питання.

Дослідницька група з США, що займається питаннями генетичного старіння організму, вже не перший рік досліджує феномен сивини людини. Завдяки експериментам на мишах вони з’ясували, що ген MITF, який пов’язаний з регуляцією рівня білків-інтерферонів, що протистоять бактеріям і вірусам, знижує їх кількість в клітинах-меланоцитах. Меланцити – це клітини, що відповідають за вироблення пігменту для нашої шкіри, райдужки і, звичайно, волосся. В результаті, колір вашої шевелюри може бути безпосередньо пов’язаний зі станом вашого здоров’я.

“Дане відкриття дозволяє припустити, що гени, які контролюють пігментацію волосся і шкіри, також беруть участь в управлінні імунною системою», — цитує портал Science Daily Вільяма Павана, одного з авторів дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments