Всесвіт

Вчені уточнили масу Чумацького шляху

Новий метод оцінки мас галактик обіцяє більш надійні результати, особливо в застосуванні до великих наборів даних, які дають сучасні огляди неба. У цьому дослідженні, проведеному групою астрономів на чолі з Ектою Патель (Ekta Patel) з університету Арізони, США, вперше спостерігаються переміщення галактик-супутників Чумацького шляху в трьох вимірах у поєднанні з потужними комп’ютерними моделями дають більш точну оцінку маси Чумацького шляху, порівняно з попередніми дослідженнями.

Оскільки ми знаходимося всередині нашої Галактики, то оцінка її маси не може бути проведена за її власним рухом, а замість цього вчені використовують для оцінки маси Чумацького шляху рух оточуючих нашу Галактику невеликих космічних об’єктів – галактик-супутників і зоряних потоків. Рух таких об’єктів сильно залежить від маси Чумацького шляху, тому вивчаючи його параметри, вчені можуть оцінити масу Галактики. Згідно з оцінками, отриманими в результаті попередніх досліджень, маса Чумацького шляху складає від 700 мільярдів до 2 трильйонів сонячних мас.

У своїй роботі Патель і її команда вдосконалюють цей метод оцінки маси Галактики, переходячи від вимірювань положення на небі та руху малих об’єктів Чумацького шляху до їх кутових моментів, які не залежать від відстані до об’єкта. Застосування цього методу дозволило дослідникам уточнити масу нашої Галактики, яка, згідно з новими оцінками, становить 960 мільярдів мас Сонця. Ці результати узгоджуються з уявленням про те, що маса Чумацького шляху трохи менше, ніж маса сусідньої з ним галактики Андромеда.

Дослідження представлено на чергових щорічних зборах Американського астрономічного товариства, що проходила нещодавно в Денвері, штат Колорадо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button