Всесвіт

“Відбиток ноги” помітили на поверхні супутника Юпітера (фото)

Камера на борту зонда «Юнона» показала особливості поверхні крижаного супутника Юпітера Європи.

Фотографію крижаного супутника Юпітера зробили під час прольоту космічного корабля 29 вересня 2022 року. Це знімок з найвищою роздільною здатністю з тих, які коли-небудь зробила місія НАСА «Юнона». На фотографії – детальний вигляд загадкової області сильно роздробленої крижаної кори супутника. Примітно, що на знімку можна розгледіти «відбиток ноги». Зрозуміло, він не справжній, форма нагадує слід від черевика через тріщини і зіткнення з космічними каменями.

Фото: NASA / JPL-Caltech/SwRI

Зображення покриває ділянку поверхні Європи розміром приблизно 150 км на 200 км, поцятковану мережею тонких борозенок і подвійних гребенів (пари довгих паралельних ліній, що позначають піднесення в льоду). Білі крапки на зображенні – це сигнатури проникаючих високоенергетичних частинок з сильної радіаційного середовища навколо супутника.

Чорно-біле зображення зробили на відстані близько 412 км, роздільна здатність — від 256 до 340 метрів на піксель. Під час фотографування “Юнона” зі швидкістю близько 24 км/c над частиною поверхні Європи, яка була в нічний час тьмяно освітлена “сяйвом Юпітера” — сонячним світлом, що відбивається від вершин хмар газового гіганта.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments