Всесвіт

Гарвардський астрофізик пов’язав міжзоряний об’єкт Оумуамуа зі спостереженнями НЛО

Професор Аві Леб знову виступив з гіпотезою про штучну природу міжзоряного астероїда, назвавши його «збирачем даних» з безпілотних зондів, запущених в земну атмосферу.

В кінці 2017 астрономи помітили об’єкт з надзвичайно дивною траєкторією. Розрахунки показали, що він рухається з-за меж Сонячної системи і, по гіперболі пройшовши крізь центральні області, незабаром знову покине її. Дійсно, зблизившись з Сонцем, сьогодні загадкове небесне тіло швидко віддаляється від нас, ставши першим виявленим міжзоряним астероїдом – 1I / Оумуамуа.

Втім, деякі особливості Оумуамуа змушують певних вчених припускати, що об’єкт може мати навіть штучну природу – простіше кажучи, що це космічний корабель інопланетної цивілізації. Хоча такі уявлення можна назвати маргінальними, їх активно розвиває гарвардський професор Аві Леб (Avi Loeb), відомий не тільки науковими досягненнями, а й ексцентричністю.

У новій колонці, випущеної в журналі Scientific American, Леб пов’язує появу 1I / Оумуамуа з недавно опублікованими повідомленнями про декілька зустрічей з непізнаними літаючими об’єктами, які зафіксували американські військові. «Оумуамуа обертається, рухаючись крізь космос, – пише вчений, – дозволяючи думати, що його широкі плоскі поверхні несуть обладнання для уловлювання сигналів від будь-яких прихованих датчиків, які могли скинути попередні зонди».

На думку Леба, попередником Оумуамуа міг бути міжзоряний апарат, який закинув у земну атмосферу безліч автономних зондів – і пішов ніким непоміченим. Сам же Оумуамуа вилетів пізніше з локального стандарту спокою – свого роду «космічної парковки», де чекав часу для збору інформації. Щоб краще відстежувати подібні події, вчений закликає до створення і розгортання нових телескопів і систем високоякісних камер: можливо, в цьому і полягає справжнє призначення його спірної публікації.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button