Технології

Фізик створює респіратори з цукрової вати: це дешевше і швидше

Махеш Банді, фізик з Університету випускників OIST, знайшов спосіб виробляти респіраторні фільтри типу №95 дешевше і швидше.

Image by icsilviu from Pixabay

Дослідження показали, що для запобігання зараження людям необхідно носити респіратор №95, це лицьова маска з фільтрами, яка утримує віруси, запобігаючи їх проходженню. Такі респіратори коштують дорожче і їх складніше виробляти.

Махеш Банді знайшов спосіб зробити фільтр таким же ефективним, як ті, що використовуються в респіраторах №95, але його виробництво вимагає менше сил і ресурсів.

Для цього потрібно нагріти пластик, який, наприклад використовується при виробництві пляшок або пакетів, після цього масу потрібно помістити в машину для виробництва цукрової вати. Вона перетворює пластик в матеріал, схожий на цукрову вату, також він заряджається струмом при обертанні. Потім потрібно розрізати отриманий матеріал на маленькі квадрати, а після помістити їх поряд з вентиляційним отвором звичайного іонізатора повітря, щоб посилити їх електростатичний заряд.

Готові фільтри Банді помістив всередину хірургічних масок і виявив, що вони працюють дуже добре, проте маска не підходить для них за розміром. Після цього Банді розробив свою власну маску, що дозволяє легко вставляти і знімати фільтри (для кожної маски потрібно три). Маску надрукували на 3-D принтері.

Ретельне тестування, зокрема під мікроскопом, показало, що фільтри такі ж ефективні проти SARS-CoV-2, як і стандартні респіратори типу №95.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button