Земля

Дослідження: папуги використовують голову як третю кінцівку

Вчені з США в новому дослідженні з’ясували, що папуги використовують голову в якості третьої кінцівки під час руху. Це єдині птахи, які діють таким чином.

У дослідженні, проведеному в остеопатичному медичному коледжі Нью-Йоркського технологічного інституту (NYITCOM), вчені показали, що папуги використовують голову в якості третьої кінцівки під час руху.

Дослідники розробили серію експериментів, в яких папуги піднімалися по штучній вертикальній платформі, розташованій під кутом від 0 до 90 градусів. Дві високошвидкісні камери фіксували їх рух, а невелика силова пластина, закріплена на задній частині подіуму, вимірювала силу, створювану дзьобом, задніми кінцівками і хвостом при зіткненні кожної частини тіла з подіумом.

Дзьоби папуг вперше стикалися з опорою при підйомі під кутом 45 градусів, а при підйомі під кутом 90 градусів створювали сили, порівнянні з тими, які створювали задні кінцівки. Фактично сила, вироблена головою папуг, була рівною або більшою, ніж сила, яку створює кінцівка людини або інших великих приматів під час підйому. На відміну від цього, хвости птахів створювали мінімальні зусилля, що говорить про те, що хвіст використовується просто для опори, а не як додаткова кінцівка.

“Папуги – єдині птахи, які використовують голову як третю кінцівку. Така поведінка, мабуть, з часом вимагала нейром’язових змін, включаючи згиначі шиї, які генерують додаткову силу, і модифікації спінальних нейронних схем», — відзначили дослідники.

«Хоча відомо, що молоді панди качають головою, коли піднімаються по вертикальних поверхнях, створюючи враження, що голова використовується як кінцівку, вона не стикається з поверхнею. Використання голови в якості рушійної кінцівки являє собою еволюційну новинку, яка, наскільки нам відомо, існує тільки у папуг», — відзначають дослідники.

Цей проект є першим кроком у серії досліджень, присвячених локомоторній поведінці папуг. Протягом наступних кількох років вчені працюватимуть над розумінням анатомічних і нервово-м’язових основ незвичайної локомоторної поведінки папуг, щоб розробити біоінспіровані роботизовані системи, що імітують цей рух.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button