Людина

Вчені з’ясували, як погода впливає на здатність людини переносити біль

У новому дослідженні вчені підтвердили, що погода впливає на переносність болю. Результати експерименту біологів в Норвегії підтвердили, що погода надає причинний, нелінійний і динамічний вплив на здатність людини переносити різні види болю.

Носії різних мов по-різному відчувають біль / © Getty images

 

Вчені з Арктичного університету Норвегії, університетської лікарні Осло і Норвезького інституту громадської охорони здоров’я прагнули експериментально перевірити гіпотезу про те, що різні кліматичні умови впливають на здатність людини переносити біль. Виявилося, що погода дійсно впливає на толерантність до болю.

Експерти вивчили дані попереднього дослідження жителів міста Тромсе в Норвегії. Там нестабільні кліматичні умови з великою кількістю опадів, проте гори захищають місцевість від арктичних вітрів. Близько 19 тис. жителів Тромсе протягом півтора року проходили медогляд і два тести: на толерантність до болю при стисненні гомілки спеціальними манжетами й на її переносність внаслідок холоду. Лікарі перевіряли, як люди справляються з болем від занурення рук в холодну воду.

Результати аналізували з урахуванням даних про погоду в цей період: температурі, атмосферному тиску, опадах, відносній вологості й швидкості вітру. Вивчивши зв’язок між толерантністю до болю і метеорологічним факторам, вчені виявили явний зв’язок.

Так, люди краще справлялися з болем, наприклад, учасники довше тримали руку в крижаній воді в холодну пору року, демонструючи адаптацію до нього. Найбільше на результати тесту на здавлювання впливали температура повітря й атмосферний тиск.

Вчені припустили, що причина толерантності до болю криється в основних механізмах людського організму. Так, атмосферні явища, а також температура повітря і тиск впливають на області мозку, які залучаються при обробці болю. Також вчені припускають, що погода змінює психічний стан людей і відбивається на тому, скільки болю може витерпіти людина.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button