Людина

Сімейне благополуччя: стадії шлюбу і кризи

Романтична стадія

Цю стадію часто називають «медовим місяцем», оскільки закохані рука об руку прямують до щастя, незважаючи на труднощі і проблеми. Особистісні відмінності здаються незначними, так як обидва зосереджено вивчають один одного і насолоджуються спільним життям. Зазвичай цей період триває приблизно рік. Для нього характерний сильний сексуальний потяг, а відносинами керують не раціональність і здоровий глузд, а гормони. Багато пар на цьому етапі щиро вірять у те, що їх любов подолає всі негаразди, і тільки на другій стадії подружжя починає більш тверезо оцінювати свої шанси залишитися разом на довгі роки.

Стадія реалізму

На цьому етапі подружжя більше дізнаються один про одного і потрапляють у ситуації, які вимагають від них прийняття спільних рішень. Вони стикаються з проблемами, які раніше вирішували поодинці, і далеко не завжди відразу знаходять компроміс, що веде до виникнення перших конфліктів. З’являються почуття розчарування, самотності і нерозуміння, і мало хто знає, що ці переживання нормальні для етапу пізнання один одного, особливо після стадії безмежного захоплення.

Багато шлюбів розпадається саме в перші два роки життя, оскільки розчаровані один в одному партнери вважають, що вони помилилися у виборі. Абсолютно закономірне знайомство один з одним вони приймають за несумісність. Секс стає більш рутинним, зникає всепоглинаюча пристрасть, що об’єднює пари в перші місяці спільного життя навіть під час конфліктів. Зникнення почуття закоханості найчастіше сприймають як відсутність інтересу до партнера і привід розірвати відносини.

Стадія батьківства (3 – 5 років шлюбу)

Поява дітей розкриває проблеми, які вже є в шлюбі. З одного боку, дитина привертає більше уваги на себе, з іншого – саме на цьому етапі стає чітко видно, чи може подружжя співпрацювати і підтримувати один одного. Поява дітей часто виявляється занадто раннім для пари, оскільки дуже складно концентровати зусилля для подальшої підтримки стосунків, коли обоє батьків не висипаються, багато працюють і майже не мають можливості повноцінно відпочивати. Хоча вже є певні здобутки в спільному житті, такі як нерухомість, коли змогли купить квартиру в киевской области, автомобіль, спільні друзі та знайомі, які вас сприймають як одне ціле.

Щоб зберегти шлюб, необхідно відмовитися від самопожертви на благо дітей (тим більше, що дорослі діти за це не подякують) і звернути хоча б половину уваги на чоловіка. Багато хто забуває про головне правило міцного шлюбу: помічати хороші вчинки, схвалювати і підтримувати один одного як мінімум втричі частіше, ніж акцентувати на недоліках.

Стадія компромісів (5 – 10 років шлюбу)

На цьому етапі пари, успішно подолали попередні стадії, спускаються з небес на землю і починають прислухатися до бажань і потреб один одного, навчаються домовлятися про сфери впливу і долати конфліктні ситуації.

Стадія трансформації (після 10 років шлюбу)

На цьому етапі пара насолоджується всіма перевагами шлюбу, оскільки саме шлюб дає відчуття впевненості у завтрашньому дні. Взаємна довіра народжує новий виток близькості між подружжям. Щоб підтримувати близькість, подружжям доводиться постійно працювати над відносинами, проявляючи один до одного повагу і любов. Ризик складнощів виникає тоді, коли перша дитина досягає повноліття і незалежності.

Ми описали стадії розвитку шлюбу дуже поверхово і схематично, щоб ви зрозуміли, що для збереження міцної сім’ї на довгі роки необхідно знати, через що вам належить пройти. Адже готовність до труднощів і змінам – запорука половини успіху їх подолання.

Натхнення: www.medkrug.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments