Всесвіт

Вчені з’ясували, звідки прилетів астероїд, який вбив динозаврів

Американські дослідники вважають, що космічне тіло, яке погубило динозаврів, прилетіло на Землю з Головного поясу астероїдів між Марсом і Юпітером. Астероїд належав до числа так званих темних небесних тіл.

Вчені з’ясували, звідки прилетів астероїд, вбив динозаврів / © Getty images

Близько 66 мільйонів років тому астероїд 9,6 кілометра в діаметрі врізався в Землю. Катастрофу вважають однією з причин вимирання динозаврів. Вчені з Державного університету Арізони і Південно-Західного дослідницького інституту Колорадо (США) опублікували дослідження в журналі A & G, яке показало, що удар був викликаний так званим темним астероїдом, який прилетів з далеких рубежів Головного поясу астероїдів Сонячної системи. Він розташований між Марсом і Юпітером.

Це місце – «батьківщина» багатьох інших темних астероїдів. Свою назву вони отримали завдяки хімічному складу, через який здаються чорними та відбивають дуже мало світла в порівнянні з іншими типами подібних об’єктів.

Підказки вчені знайшли в кратері Чіксулуб на півострові Юкатан в Мексиці. Геохімічний аналіз показав, що астероїд належать до класу вуглецевих хондритів – примітивній групі небесних тіл з відносно високим вмістом вуглецю.

Вчені вважають, що такі астероїди й метеорити з’явилися на зорі формування Сонячної системи. Моделювання також показало, що астероїди, подібні Чіксулубському, відвідують Землю кожні 250 мільйонів років. А це в п’ять разів частіше, ніж передбачалося. Дослідники підрахували: ймовірність того, що наступне велике небесне тіло прилетить до нас з Головного поясу астероїдів, складає 60 відсотків.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button