Всесвіт

Вчені з’ясували, що врізалося в Юпітер в серпні

У серпні фотограф зафіксував в атмосфері Юпітера спалах світла завдовжки всього кілька секунд. Тоді вчені лише припускали, що причиною яскравої плями на тілі планети може бути астероїд. Про його параметри, орбіту і походження нічого не було відомо. Єдиним свідченням зіткнення був знімок астронома-любителя Ітана Чаппеля.

Тепер же, використовуючи програму з відкритим вихідним кодом під назвою DeTeCt, астрономи з Флоридського технологічного інституту змогли відновити траєкторію астероїда і виміряти його фізичні властивості. Ґрунтуючись на параметри спалаху, вони визначили, що об’єкт був близько 12-16 метрів в діаметрі і мав масу близько 450 тонн. Також вченим вдалося з’ясувати склад небесного тіла. Виявилося, що воно на половину складається з заліза, а на іншу половину — з силікатів — мінералів, які удосталь зустрічаються на Землі.

Такий яскравий спалах — рідкість для Юпітера. Зазвичай сліди від зіткнення учені виявляють постфактум. Це дозволяє отримати лише частину даних, і параметри астероїдів залишаються не вивченими. Тому пряме спостереження за зіткнення небесного тіла з газовими гігантами дуже важливо. Сьогодні ці події виявляються все частіше, завдяки зростаючій спільноті астрофотографів і астрономів-любителів.

За словами вчених, не так складно обчислити параметри астероїда, що потрапив в атмосферу Юпітера, як в атмосферу Сатурна. Програма DeTeCt на даний момент містить 103 повних дні спостережень за Юпітером і тільки 13 — за Сатурном. Це означає, що астрономи поки не можуть точно обчислити траєкторії небесних тіл, які стикаються з Сатурном із-за недостатньої кількості спостережень.

Згідно з даними астрономів, щорічно з Юпітером стикаються від 20 до 60 об’єктів. Спостерігати їх безпосередньо вдається дуже рідко. Іноді така можливість надається астрономам-любителям. Так що якщо ви хочете стати першовідкривачем, у вас є для цього всі шанси. Спеціально для ентузіастів Ітан Чаппель опублікував на своїй сторінці в Twitter список устаткування, яке він використовував для спостереження за Юпітером.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button