Наука

У людської ДНК знайшли невідомий генетичний матеріал вірусів

Генетики з RIKEN виявили раніше невідомі фрагменти генетичного матеріалу вірусів, які ховаються в ДНК людини.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Приблизно 8% геному людини можна простежити до ретровірусів – це віруси, які змінюють нормальний порядок генетичної транскрипції, у них є геном РНК, який реверсивно транскрибується в ДНК, а потім входить в геном клітини-господаря.

Найвідомішим ретровірусом є вірус імунодефіциту людини (ВІЛ).

Ретровіруси можуть здійснювати руйнівний вплив на здоров’я людини, а ось вірусний генетичний матеріал може виконувати корисні функції. Наприклад, ретровірусні білки, що експресуються в плаценті, дозволяють людям і іншим ссавцям народжувати живе потомство, а не яйця.

“В ході еволюції людини наші предки придбали безліч генетичного матеріалу від вірусів. Раніше я думав, що віруси тільки становлять загрозу, але деякі з цих генетичних послідовностей необхідні для розвитку людини” – стверджує Шохей Кодзіма, співробітник Центру інтеграційних медичних наук RIKEN (IMS).

За останні два десятиліття дослідники багато дізналися про ретровірусні генетичні послідовності в геномі людини, а також про послідовності вірусного походження, які були отримані не з ретровірусів. Однак невідомо наскільки ці послідовності відрізняються у різних людей і чи можуть ці відмінності зіграти позитивну або негативну роль.

У новій роботі дослідники вивчили вірусні варіації у 3,3 тис. осіб з різних груп населення. Вони виявили, що віруси відповідальні за несподівані структурні зміни в геномі людини. А також автори знайшли рідкісні варіанти в зародковій лінії, які можна простежити до вірусу герпесу.

Відзначається, що не весь вірусний генетичний матеріал, який вони виявили, був набутий давно деякі зміни відбулися порівняно недавно.

З’ясувалося, що деякі часто використовувані клітинні лінії були заражені вірусами. Автори відзначають, що віруси зазвичай не заражають В-клітини, які використовуються для створення клітинних ліній. Ще не до кінця зрозуміло, як це сталося.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button