Людина

Вчені з США вважають, що заміна тваринних білків рослинними продовжує життя

Згідно з дослідженням, у прихильників рослинної їжі спостерігалася тенденція до скорочення смертності від серцево-судинних захворювань.

Споживання в їжу рослинних білків сприяють збільшенню тривалості життя. До такого висновку прийшла група дослідників з Національного інституту раку США, проаналізувавши упродовж 16 років дані великої групи людей у віці від 50 років до 71 року. Висновки представлені дослідниками на сторінках спеціалізованого видання JAMA Internal Medicine.

Використовуючи дані 179 068 жінок і 237 036 чоловіків, які проживають у великих містах, так і в американській “глибинці”, фахівці скрупульозно проаналізували зазначену респондентами дієту і узагальнили отримані результати. В результаті вони виявили чітку тенденцію зростання тривалості життя серед літніх людей, що віддають перевагу їжі, багатій білками рослинного походження, над продуктами, в яких переважали тваринні білки.

Дослідники підрахували, що люди старшого віку, які вживають рослинні білки, живуть довше, смертність серед них на 5% нижче, ніж у ровесників, які не наважуються скоротити в своєму раціоні частку м’ясних делікатесів.

Зокрема, вчені виявили тенденцію до скорочення смертності від серцево-судинних захворювань серед прихильників рослинної їжі. Так, серед чоловіків вона знизилася на 11%, а серед жінок – на 12%.

В пошуках найбільш збалансованої дієти для людей похилого віку вчені прийшли до висновку про необхідність заміни тваринних білків на “протеїни рослинного походження”.

Дослідники звернули увагу на те, що сільські жителі, які традиційно вживають менше м’яса, ніж городяни, відрізняються більш міцним здоров’ям і набагато рідше хворіють на подагру, головною причиною якої вважається вживання великої кількості червоного м’яса. Часто її називають “благородною” хворобою аристократії, яка не мала ніяких дієтичних обмежень.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button