Людина

Закохані люди менше відчувають біль

Вчені російського проекту «Екологія мозку» стверджують: коли увага людини переключена, люди відчувають менше болю. Численні дослідження показують, зокрема, зосередженість на об’єкті любові, коли людина дивиться на обличчя коханого або навіть на його фото – значно зменшує больові відчуття. Тому не дарма кажуть, що «любов зцілює».

uvaha_na_kohanomu_450

Допомагає впоратися з болем і така якість, як уважність. Люди по- різному відчувають біль через різницю в структурі мозку. До такого висновку прийшли вчені з баптистського медичного центру Wake Forest в Північній Кароліні (Wake Forest Baptist Medical Center). Вчені порівняли варіації у сприйнятті болю у різних людей з відмінностями, які виявило сканування МРТ.

У рамках дослідження вчені протестували 116 здорових волонтерів на чутливість до болю. Волонтери також пройшли сканування на апараті МРТ. «Нам вдалося виявити, що сприйняття болю змінюється в залежності від того, скільки сірої маси знаходиться в тих чи інших ділянках мозку», – пояснює Робер Когхілл (Robert Coghill), автор дослідження і професор анатомії і нейробіології в центрі Wake Forest.

Результати сканування показали, що у людей з найбільш високою чутливістю до болю спостерігається знижена кількість сірої маси у відділах мозку, що відповідають за увагу і внутрішнє мислення. Таким чином, більш спостережливі люди можуть відчувати менше болю, вважають дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button