Людина

У всьому винні гени: вчені виправдали ледарів

Результати дослідження, проведеного вченими з Абердинського університету (University of Aberdeen) і китайської Академії наук (Chinese Academy of Sciences), показали, що за брак працьовитості відповідають гени.

Якщо вас дорікають у ледарстві і небажанні виконувати навіть найпростіші вправи, то тепер ви можете впевнено заявити, що причина такої поведінки криється в ваших генах, пише журналіст британського таблоїду Daily Mail. Саме до такого висновку прийшли вчені з Абердинського університету та Китайської Академії наук.

У всьому винні гени: вчені виправдали ледарів

Під час дослідження вони порівняли нормальних мишей і гризунів з мутацією генів, які відіграють життєво важливу роль у виробленні в мозку нейромедіатора дофаміну, що підсилює схильність до фізичної активності. Виявилося, що в мозку тварин з генною мутацією набагато менше дофамінових рецепторів, ніж у їхніх здорових побратимів.

Потім учені призначили “ледачим” мишам з генною мутацією лікування, яке полягало в прийомі тваринами препарату, активуючого рецептори дофаміну. Така терапія принесла вражаючі результати: гризуни стали більш активними і схудли.

“Миші з генною мутацією дійсно були типовими ледарями: вони рухалися набагато повільніше, ніж нормальні тварини. Крім того, у них спостерігалися симптоми, схожі на ознаки метаболічного синдрому, зокрема збільшення маси тіла. Тоді ми провели скринінг 400 жителів Китаю, які страждають від метаболічного синдрому та ожиріння, і виявили у двох пацієнтів ту ж саму генетичну мутацію”, – повідомив керівник дослідження – професор Вей Лі (Wei Li) з пекінського Інституту генетики та біології.

Вчені сподіваються, що в майбутньому люди з даною патологією зможуть пройти обстеження і, в разі виявлення мутації, отримати лікування препаратами, що активують рецептори дофаміну.

“Виходить, що небажання деяких людей працювати або займатися фізичною діяльністю обумовлено генетично, тобто у всьому винні гени, – підсумував професор Лі. – Однак правильне лікування зможе подолати цей дефект і, як наслідок, привести до підвищення фізичної активності. Таким чином, пацієнти з мутацією стануть не тільки більш енергійними, а й скинуть зайву вагу”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button