Людина

Мед може знищувати патогенні грибки

Експерти з Університету Манчестера виявили вплив меду, який використовується з давніх часів для лікування ряду захворювань, на патогенні гриби, які можуть призвести до руйнівних інфекцій у вразливих людей.

eadb4789a77e172f3220bcd1dec7029d

Фахівці виявили значний зв’язок між лікарським типом меду і руйнуванням грибка Fusarium, який може привести до сліпоти і навіть смерті. Вчені використовували різні концентрації біологічно активного меду, який виробляє хімічно активні молекули, що містять кисень, щоб з’ясувати, наскільки ефективно він знищує грибок Fusarium, який знаходиться на рослинах і в ґрунті. Було встановлено, що навіть низькі концентрації меду чинить значний вплив на руйнування клітинної стінки грибка, демонструючи потенціал як майбутнього лікування пацієнтів.

Хронічні інфекції, які пов’язані з ранами, що не гояться, і вторгненням в них грибків, становлять близько 60-80% інфекційних захворювань у людей, і це пов’язано з застосуванням антибіотиків широкого спектру дії, кажуть фахівці. Біоплівки – тонкі шари мікроорганізмів, які групуються разом – сприяють ускладненню і затримки загоєнню таких хронічних ран. Тепер дослідники з’ясували, що мед може використовуватися в якості лікувального засобу, щоб проривати ці біоплівки і поліпшувати процес загоєння.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button