Наука

Вчені з’ясували, чому земні океани не замерзли в період «молодого» Сонця

Приблизно 2,7 мільярда років тому атмосфера Землі на дві третини складалася з вуглекислого газу, що стало причиною збереження рідкого стану земних океанів навіть при молодому Сонце, яке ще не могло прогріти планету до її поточного стану. До такого висновку прийшли дослідники, вивчивши взаємодію давньої атмосфери планети з частинками комічного пилу, що падає з неба.

Найімовірніше, вважають учені, саме завдяки насиченості атмосфери вуглекислим газом з’явився настільки потужний парниковий ефект, що і не дозволило земним океанам замерзнути при досить низьких температурах у часи «слабкого молодого Сонця». Океани, стверджують дослідники, зберегли рідкий стан у часи, коли Сонце було приблизно на третину тьмяніше свого нинішнього стану. При цьому оцінки вчених з приводу змісту вуглекислого газу в земній атмосфері 2,5-4 мільярди років тому, помітно різняться. Однак отримати більш точну інформацію вченим вдалося завдяки вивченню майже шести десятків мікрометеоритів, виявлених у вапняковому шарі, віком 2,7 мільярда років.

За підсумками проведеного дослідження, вчені прийшли до висновку про те, що такий склад атмосфери планети, в якій містилося чимало метану, міг стати причиною утворення настільки теплого світу, в умовах якого океани не замерзли, незважаючи на те, що Сонце в той час було досить «холодним».

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button