Наука

Папуга обійшов студентів Гарварду в грі на пам’ять (відео)

Якщо ви студент Гарварду, ви напевно готові до будь-якого іспиту. Блискуче пройти тест і обійти суперників не складе труднощів, але що робити, якщо вас раптом обійшов… папуга! Саме в таку ситуацію потрапили учні Гарвардського університету, коли їх показники в тесті на пам’ять виявилися гіршими від тих, що показав 22-річний папуга Гріффін.

Гарвардські дослідники порівняли людську пам’ять з пам’яттю африканського сірого папугу Жако (Psittacus erithacus). В ході експерименту вчені порівняли результати класичної гри «Наперстки» серед 21 студента, 21 дитину віком від шести до восьми років і папугу Гріффіна.

В ході гри учасникам було необхідно стежити за розташування помпонів, захованих під чашками, які кілька разів мінялися місцями. Точність Гріффіна була не гірше, ніж у дорослих людей, а в деяких випадках навіть краще. Папуга також продемонстрував кращу продуктивність і перевершив дітей за всіма параметрами.

Harvard

Для кожного раунду дослідники поміщали чотири різнокольорових помпона (червоний, синій, жовтий і зелений) під чотири стаканчики в лінію. Положення чашок змінювалося до чотирьох разів. Мета гри полягала в тому, щоб назвати конкретний колір помпона, коли це просить ведучий.

Таким чином, учасники повинні були не тільки знайти один прихований об’єкт, як у класичному варіанті гри, але й одночасно відстежувати місцезнаходження всіх чотирьох помпонів, щоб змогти назвати колір у випадку запитання від ведучого.

Випробовуваних перевіряли на спостереження за двома, трьома і чотирма різнокольоровими помпонами одночасно. Гріффін і студенти змогли пройти 120 раундів гри, в той час як діти всього 36.

Папуга перевершував дітей на всіх рівнях складності в середньому, і показав себе або так само добре, або трохи краще, ніж 21 гарвардський студент у 12 з 14 випробувань, які варіювалися за кількістю переміщень та помпонів, які необхідно було знайти. Тільки коли дослідники зробили три заміни чашок, здатності Гріффіна почали знижуватися до рівня нижче, ніж у студентів молодших курсів.

На останніх двох тестах, в яких було задіяно найбільше предметів і найбільше рухів, середній показник Гріффіна знизився до рівня дітей, але він ніколи не опускався нижче за нього.

«Причина, з якої ці птахи так добре справляються з когнітивним завданням, яке ми їм даємо, полягає в тому, що їх мозок настільки щільно упакований нейронами, що ця щільність порівнянна з щільністю нелюдських приматів», — говорить один з авторів дослідження доктор Ірен Пепперберг.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button