Людина

Вчені з’ясували, як європейці стали білими

На думку фахівців, європейці не так давно (за еволюційними мірками) стали білими і навчилися перетравлювати коров’яче молоко. Приблизно вісім тисяч років тому жителі Європи мали темний колір шкіри.

03-04-15-foto-600x508-1

Антропологи із США вирішили відповісти на їхні запитання, проаналізувавши гени європейців. Експерти порівняли ділянки ДНК сучасних і стародавніх людей. Виявилося, що гени, що відповідають за колір шкіри і раціон, пережили найсильніший природний відбір. Це позначилося, зокрема, і на зовнішності європейців.

Людина в її сучасному вигляді прийшла у Європу з Африки приблизно 40 тис. років тому. Темну шкіру мали не тільки ці люди, але також їх далекі нащадки, які жили в Європі 8,5 тис. років тому. Однак незабаром у Північній Європі, де було мало сонячного світла, відбулися зміни.

На півдні Швеції були знайдені останки стародавніх мисливців-збирачів, що мали світлий колір шкіри. За це відповідають кілька генів. Насамперед йдеться про SLC24A5 і SLC45A2. Ген HERC2 / OCA2 пов’язаний з блакитним кольором очей, а також, можливо, зі світлим волоссям. Всіма цими генами володіли північні європейці, які жили приблизно 7700 років тому.

Читайте також: 

Раніше вчені з’ясували, що до розвитку землеробства (приблизно 8,5 тис. років тому) європейці мали смагляву шкіру і блакитні очі. Крім того, вони володіли великою генетичною і культурною схожістю один з одним.

Переварювати коров’яче молоко жителі Європи навчилися ще пізніше – приблизно 4,3 тис. років тому. Це пов’язано з геном LCT. Американський вчений Ніна Яблонски (Nina Jablonski) вважає, що природний відбір вищеназваних генів був обумовлений необхідністю виробляти вітамін D. Біла шкіра вела до більш ефективного поглинання ультрафіолету, а LCT дозволяв отримувати вітамін D з коров’ячого молока.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button