Земля

Земля стає «зеленішою»

Протягом останнього десятиліття загальна кількість рослинності на Землі збільшилася. До такого висновку прийшла міжнародна команда вчених після вивчення даних з супутників.

05-04-15-foto-600x448-1

Починаючи з 2003 року, загальна кількість біомаси збільшилася на 4 мільярди тонн. Фахівці прийшли до висновку, що за це «відповідальне» масштабне висаджування дерев у Китаї. Насадження зростають настільки швидко, що до 2050 року протяжність «Великої зеленої стіни» – ділянок лісу, що висаджуються для того, щоб зупинити експансію пустелі Гобі, – може досягти 4,5 тис. кілометрів.

Крім того, в колишніх радянських республіках відзначається повторний ріст лісів на сільськогосподарських землях, закинутих у результаті урбанізації, вказують вчені, а савани стали трішки «зеленішими» через більш рясні дощі.

Читайте також: Через зміни клімату дерева Амазонії вмирають молодими

У той же час не скрізь справи йдуть гладко: значні втрати рослинності зафіксовані на околицях лісів Амазонії, а також в індонезійських провінціях Суматра і Калімантан на острові Борнео.

Збільшення числа рослинності, однак, недостатньо, щоб знизити рівень CO2 в атмосфері, уточнюють експерти. Для «оздоровлення» повітря, людству доведеться продовжити скорочувати викиди вуглекислого газу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button