Людина

Вчені: За останні 10 тисяч років мозок людини зменшився на 20%

Європейські нейробіологи провели вивчення знайдених решток давніх людей і встановили, що за останні 10 тисяч років мозок людини значно зменшився. Зниження обсягів склало 20%, цей процес не пов’язаний з розвитком технологій.

Результати дослідження показують, що стародавні люди мали більший розмір мозку, ніж сучасні. Процес його зменшення почався вже досить давно, хоча точних дат вчені не знають. Вважається, що цей тренд відбувається вже приблизно 10 тисяч років. При цьому нейробіологи відзначають, що такі зміни в будові даного органу не означають зниження інтелекту сучасної людини.

За словами вчених, точної відповіді на це питання поки немає, проте у науки є кілька теорій. Перша полягає в тому, що мозок, як і будь-який орган людини, йде шляхом підвищення ефективності. За останні 10 тисяч років нейрони могли навчитися виконувати той же обсяг функцій при меншій своїй кількості. Наступний важливий аспект – це поява культури і розвиток суспільства. Така соціальна організація дозволяє людям передавати один одному інформацію, при цьому зберігати її в пам’яті більше нема потреби.

Також зміни розмірів мозку людини в останні 10 тисяч років можуть бути пов’язані зі змінами в раціоні людей. Тепер він є більш різноманітним і поживним, тому нейрони отримують всі необхідні речовини для ефективної роботи.

Кнопка «Наверх»
Закрыть