Людина

Західні чоловіки втрачають репродуктивну функцію

Міжнародна група вчених прийшла до висновку, що за 40 років кількість сперматозоїдів у спермі західних чоловіків скоротилася у півтора рази.


Безпліддя надзвичайно поширене: на 2013 рік їм страждало близько п’яти відсотків популяції. Примітно, що минулого року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) переглянула визначення цього порушення. Тепер, крім нездатності завести дітей протягом року з фізіологічних і генетичних причин, до нього відносяться всі випадки відсутності у бажаючого стати батьком сексуального партнера. Найменш вивченим залишається чоловіче безпліддя, одним з ключових критеріїв якого вважається кількість сперматозоїдів. Причому крім репродуктивності показник асоціюється з іншими патологіями: підвищеним ризиком смерті, крипторхизмом (неопущення яєчка в мошонку), гіпоспадією (порушення сечовипускального каналу), рак яєчок.

На кількість сперматозоїдів, у свою чергу, можуть впливати спадкові та екологічні чинники, в тому числі ендокринні порушення та взаємодія з пестицидами. Хоча динаміка чоловічого безпліддя не є позитивною, вчених цікавить, чи змінюється з часом якість сперми на рівні популяції. Щоб перевірити це, фахівці з Копенгагенського університету та інших установ проаналізували 185 наукових публікацій за 1973-2011 роки. Автори вивчили англомовні дослідження, розміщені в базах Pubmed/Medline Embase. В кінцеву вибірку увійшли 42 935 чоловіків, яких розділили на дві групи: жителі західного (Північної Америки, Європи, Австралії, Нової Зеландії) та інших регіонів (Азії, Африки, Південної Америки).

Обсяг сперми і кількість сперматозоїдів вчені також зіставляли з антропометричними параметрами і способом життя, в тому числі індексом маси тіла (ІМТ), курінням, рівнем стресу і споживанням алкоголю. Щоб збільшити достовірність результатів, вони провели аналіз чутливості на кількох статтях.

Западные мужчины теряют репродуктивную функцию
Щільність (a) і кількість (b) сперматозоїдів у західних і інших чоловіків /

Результати показали, що середні щільність і кількість сперматозоїдів складають 81 мільйон на мілілітр і 260 мільйонів відповідно. Незважаючи на те, що загальний обсяг сперми з плином часу залишався приблизно аналогічним, цільові параметри у західних чоловіків значно знизилися. Так, щільність сперматозоїдів у разі їх скоротилася з 99 мільйонів на мілілітр в 1973 році до 47,1 мільйона на мілілітр в 2011 році — на 52,4 процентних пункти. Кількість сперматозоїдів за цей період також зменшилася: з 337,5 мільйона до 137,5 мільйона, або на 59,3 процентних пункти. В інших країнах тенденції не спостерігалося. Подальший аналіз дозволив виявити, що найбільш сильне падіння значення реєструвалося після 1995 року.

Отримані дані вперше свідчать про істотне скорочення репродуктивності західних чоловіків і вимагають подальшого вивчення, вважають автори. Стаття опублікована в журналі Human Reproduction Update.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button