Головна / Технології / Паралізований чоловік встав на ноги завдяки екзоскелету (відео)

Паралізований чоловік встав на ноги завдяки екзоскелету (відео)

Паралізований француз зміг пройти майже 150 метрів завдяки новій розробці робототехніків. За допомогою вживлених в його мозок сенсорів він зміг керувати своїми руками і ногами, хоча чотири роки тому впав з 12-метрової висоти.

«Найсерйозніші і практично незворотні ускладнення при переломах хребта — паралічі кінцівок людини, — пояснює учений. — У нормальному стані мозок завжди може реагувати на команди людини, але не у випадку пошкодження спинного мозку — провідника електричних імпульсів».
За статистикою пошкодження провідних шляхів спинного мозку приблизно в 20% випадків закінчується паралічем.

Однак, з цим можна впоратися. Після численних експериментів вчені змогли найтоншими проводками з’єднати експериментальний екзоскелет з руховими зонами головного мозку француза на ім’я Тібо. В ці зони вчені попередньо імплантували чутливі датчики, кожен з яких складається з 64 електродів.

«Сенсори отримують сигнали кори головного мозку паралізованої людини і передають їх на електромотори екзоскелету за допомогою ділянок мозку, які відповідають за збудження рухових м’язів», — пояснює один з авторів роботи Алім-Луї Бенабід.

Пацієнт, на якому фахівці випробовували свою розробку, тренувався керувати нею протягом кількох місяців. Він робив це як вдома, за допомогою спеціальної відеоігри-аватара, так і в клініці, безпосередньо в екзоскелеті.

На думку авторів винаходу, про широке поширення методики говорити поки рано. Більш того, вдала імплантація датчиків в рухові зони головного мозку ще не означає, що пацієнт готовий керувати екзоскелетом. Для того, щоб хворий зміг ходити, потрібні довгі тренування, відзначають винахідники.

«Потрібно ретельно розрахувати час проходження сигналу, реакцію рухових центрів мозку для того, щоб сформувати стійкі навички управління екзоскелетом», — констатує Бенабід.

Подібну методику, на думку вченого, можна буде використовувати при лікуванні хвороби Паркінсона та інших міотрофічних патологій.