Людина

Як змінюється особистість людини з віком?

Всі ми знаємо про те, що в міру старіння наше тіло зазнає ряд фізичних змін: шкіра втрачає свою еластичність, зростання поступово зменшується, волосся сивіє та ін. Але чи змінюється особистість людини подібно тілу? Через десятиліття досліджень наслідків старіння, вчені виявили ще одну, більш загадкову зміну. І воно трохи лякає: ми не є однією і тією ж людиною протягом усього життя. Більшість з нас хотіли б думати, що наша особистість не сильно змінюється протягом усього життя. Але результати дослідження показали, що це не так. Риси особистості постійно змінюються, і до того часу, коли нам виповнюється 70-80 років, ми зазнаємо значну трансформацію.

Как меняется личность человека с возрастом?

Насправді ви в минулому і в сьогоденні – дві різні людини

Як змінюється особистість з віком?

Як пише BBC News, з віком ми стаємо більш свідомими і поступливими, а також менше невротичними. Результати проведених досліджень показали, що ми стаємо більш альтруїстичними й довірливими. З віком сила волі зростає, а почуття гумору стає кращим. Нарешті, літні люди краще контролюють свої емоції. Це, можливо, виграшна комбінація – і та, яка передбачає, що стереотип літніх людей як сварливих і скупих потребує певного перегляду.

Психологи називають процес змін, що відбуваються з віком «дозріванням особистості». Це поступова, непомітна зміна, яка починається в підлітковому віці і триває, принаймні, до нашого восьмого десятиліття. Інтригуюче, але це, схоже, універсально: подібна тенденція простежується у всіх людських культурах, від Гватемали до Індії. Було б розумно припустити, що безперервний процес змін робить поняття особистості абсолютно безглуздим. Але це не зовсім так. Річ у тім, що існує два аспекти зміни особистості: середні зміни і відносні зміни. Виявляється, хоча з віком наші особистості змінюються в певному напрямку, те, як ми виглядаємо стосовно дл інших людей в тій же віковій групі, як правило, залишається незмінним.

Це цікаво: Старіння організму відбувається у три етапи: у 34, 60 і 78 років

Как меняется личность человека с возрастом?

На думку дослідників, розуміння того, як певні особистісні риси пов’язані зі здоров’ям, може допомогти передбачити ризик можливих захворювань

Наприклад, рівень невротизму з віком знижується, але найбільш невротичні 11-річні діти залишаються найневротичнішими 81-літніми людьми похилого віку. Ці дані є найбільш стійкими характеристиками і відрізняє нас від всіх інших. Вчені вважають, що незважаючи на вікові зміни, існує “ядро того, хто ми є”, в тому сенсі, що ми справді до якоїсь міри залишаємося самими собою. Але при цьому можемо змінитися. Оскільки особистісне дозрівання універсально, деякі вчені вважають, що воно зовсім не є випадковим, а те, як змінюється особистість людини, може бути генетично запрограмовано.

Насправді, особистість людини нерозривно пов’язана з його добробутом. Наприклад, ті, хто володіє більш високим самоконтролем, з більшою ймовірністю будуть мати міцне здоров’я в більш пізньому віці. Жінки з більш високим рівнем невротизму частіше відчувають симптоми під час менопаузи. В майбутньому розуміння того, що певні риси особистості пов’язані зі здоров’ям – і можна очікувати, що наша особистість буде розвиватися протягом всього життя може допомогти вченим визначити, хто більше за інших схильний до ризику виникнення певних проблем зі здоров’ям.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button