Людина

Вихід чоловіка на пенсію негативно впливає на його дружину

Дослідники з Падуанського Університету з’ясували: половина жінок скаржиться на підвищення рівня стресу, депресії та безсоння після виходу партнера на пенсію. З кожним наступним роком, який чоловік проводить у відставці, стан дружини погіршується. Новий статус чоловіка сильніше впливає на працюючих жінок, ніж на домогосподарок.

foto_cikavosti_08.09.2014-02_resized

Синдром “чоловіка у відставку” був вперше описаний 30 років тому американським лікарем Чарльзом Кліффордом Джонсоном. Дружини чоловіків, що вийшли на пенсію, говорили йому: “Я сходжу з розуму”, “Мені хочеться кричати” або “Він весь час у мене під ногами”. Теорія, що з’явилася в 1984 році, отримала велику популярність, але нове дослідження вперше довело її на практиці.

Читайте також: Безробіття наближає чоловічу старість

У дослідженні взяли участь 840 японок. Вчені виявили: 47% з них скаржилися на емоційні проблеми, що з’явилися після відходу чоловіка у відставку. 41% відчував стрес, 23% були в депресії, а 16% потерпали від проблем зі сном. З кожним наступним роком стан учасниць ускладнювалося на 6-14%. Автори вибрали Японію, так як в цій країні найбільш яскраво виражені традиційні гендерні ролі. Вчені вважають, що отримані результати характерні для багатьох країн, тому що ефект був ще більш помітний, якщо обидва партнери працювали.

Дослідники зауважують, що вихід на пенсію – важке випробування для чоловіків. Їх психічне здоров’я і настрій погіршуються, і це відбивається на дружині. Подружжю доводиться мати справу зі зниженням рівня доходів, що також посилює стрес. Крім того, постійна присутність чоловіка в будинку стає додатковим тягарем для жінки, адже їй потрібно намагатися виконувати всі його прохання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button