Головна / Людина / Виявлені бактерії, що викликають ожиріння

Виявлені бактерії, що викликають ожиріння

Ожиріння стало справжньою напастю XXI століття, і не дивно, що цю проблему почали вивчати особливо пильно. Наукових праць на тему зайвої ваги, правил за її контролем і походженням чимало. Однак дослідження, опубліковане в журналі Cell Host & Microbe, може перевернути наші знання про ожиріння. Група американських вчених стверджує, що до зайвої ваги більшою мірою призводить не переїдання, а особливі бактерії.

За дослідженням стоїть команда професора Юджина Чанга з університету Чикаго. Як відомо, часто навіть після успішної дієти і виходу з неї люди починають знову набирати вагу. Вчені з’ясували, що це пов’язано не стільки з обміном речовин, скільки зі станом мікрофлори. В ході серії експериментів експерти з’ясували, що піддослідні миші з «очищеною» мікрофлорою кишечника майже не набирали зайву вагу, в той час як їх родичі, які споживали велику кількість жиру, калорій і швидких вуглеводів (іншими словами, фастфуду), додавали у вазі досить швидко. Вчені помітили, що кишечник мишей без мікрофлори набагато гірше вбирає і перетравлює жирну їжу. Крім того, у гризунів з «очищеним» кишечником рівень холестерину в крові знаходився в межах норми, на відміну від контрольних груп.

«Виявлені бактерії виявилися одну з ключових ланок у ланцюжку подій, що призводять до того, що кишечник починає ефективніше вбирати жири. Вони управляють переварюванням і всмоктуванням, а також відіграють величезну роль в розвитку ожиріння і хвороб серця».

Виявивши зв’язок між ожирінням і бактеріями, вчені спробували знайти «винуватців». Ними виявилися бактерії з родини Clostridiaceae, які в процесі життєдіяльності виділяють велику кількість ферментів, що розщеплюють жири і поліпшують їх всмоктування. Для перевірки гіпотези вчені підселили мишам з «очищеним» кишечником ці бактерії, після чого гризуни почали набирати вагу. Зараз експерти націлені на виявлення механізмів боротьби з небажаними бактеріями і створення «ліків від зайвої ваги».

 
comments powered by HyperComments