Наука

Паростки пирію виявилися несподівано корисними для здоров’я

Пирій зазвичай розглядається як злісний бур’ян. Тепер же вчені розповіли, що паростки злаку виявилися несподівано корисними для здоров’я.

Паростки пирію містять велику кількість вітамінів А, С і Е, а також заліза, магнію і кальцію. Відзначаються незвичайні властивості антиоксидантів цього злаку, які під час лабораторних досліджень, зменшили розвиток пухлинних клітин рота на 41%. В іншому прикладі була доведена ефективність пирію як захід профілактики порушень у кістковому мозку, що часто проявляється у ракових пацієнтів після хіміотерапії. Крім іншого, сік і його екстракт використовується фармацевтами для створення протизапальних медикаментів.

У новому експерименті за участю 32 піддослідних вчені вивчали вплив пирію на запальні процеси в товстій кишці, перевіряючи стан виразкового коліту до і після приймання рослин. Виявилося, що вживання близько 100 мл пирію щомісяця допомагає послабити прогрес і тяжкість недуг шлунково-кишкового тракту. Оскільки він є бур’яном, особливого догляду від садівників не потрібно, адже достатньо лише замочити насіння і дозволити їм рости самостійно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button