Наука

Малі дози аспірину знижують ризик зараження COVID-19

Аспірин, поширений болезаспокійливий і жарознижуючий засіб, давно є безпечним і недорогим способом лікування різних серцево-судинних захворювань. Ранні дослідження також показали, що аспірин допомагає імунній системі боротися і з деякими вірусними інфекціями. Тепер вчені з Ізраїлю вирішили з’ясувати, чи може препарат допомогти в боротьбі з COVID-19. Попередні результати показали, що може.

Photo by Thought Catalog on Unsplash

У новому дослідженні, опублікованому в FEBS Journal, вчені проаналізували дані понад 10 тисяч осіб, які пройшли тестування на COVID-19 в Ізраїлі в період з лютого по червень 2020 року. Дослідники виявили, що люди, які регулярно брали аспірин для запобігання розвитку серцево-судинних захворювань, на 29 відсотків рідше заражалися COVID-19.

Крім цього, пацієнти з позитивним результатом на COVID-19, які брали аспірин, видужували швидше, ніж ті, хто не брав аспірин. В середньому різниця в одужанні становила два-три дні.

Автори дослідження припускають, що щоденний прийом низьких доз аспірину (75 мг) може надати «позитивний вплив на сприйнятливість до COVID-19 і на тривалість захворювання».

Однак вчені відзначають, що зв’язок між аспірином і коронавірусною інфекцією вимагає додаткових досліджень з більшою й різноманітною вибіркою.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button