Екологія

Вчені запропонували 76 способів зупинити зміну клімату

Міжнародна команда вчених запропонувала 76 способів зупинити зміну клімату. За їх словами, це дозволить державам заощадити 144 трлн доларів, які в майбутньому підуть на вирішення наслідків зміни клімату.

Звіт, який представили дослідники з восьми країн світу, являє собою всеосяжний аналіз наявних рішень проблем зміни клімату, заснований на роботі вчених з усього світу в багатьох секторах — від економіки до клімату.

Мета некомерційного проєкту Drawdown — направити людство в майбутнє, де рівень парникових газів в атмосфері стане знижуватися, а дослідники перестануть помічати зміни в природі. За оцінками Project Drawdown, 76 рішень, які вони позначили, дозволять заощадити до 144 трлн доларів США на попередження кліматичний збиток і витрати на охорону здоров’я.

«Ми виявили, що близько 80 рішень проблеми зміни клімату буде достатньо, щоб добитися скорочення зміни клімату в період між 2040-ми та 2060-ми роками, в залежності від того, наскільки рішуче ми будемо діяти», — заявив співавтор доповіді і кліматолог Джонатан Фоулі.

В огляді є три ключових метода:

  1. скорочення джерел викидів,
  2. захист і збільшення природних систем
  3. збільшення підтримки охорони здоров’я.

Зокрема, у доповіді є заклик до зміни виробництва електроенергії: 30% рішень передбачають підвищення ефективності використання енергії, і ще 30% рішень — заміну викопних видів палива на «зелену» енергію.

У доповіді підкреслюється важливість не тільки збереження рівня викидів вуглецю, включаючи захист екосистем і зміна методів ведення сільського господарства. При цьому дослідники визнають, що багато країн, від Австралії до Бразилії, продовжують змінювати клімат, тому що це не впливає на репутацію політиків.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»