Екологія

Забруднення повітря призводить до хвороби Альцгеймера

Забруднення повітря може вплинути на мозок дітей і підлітків

Нове дослідження, випущене Ланкастерським університетом, показує, що забруднення повітря впливає не тільки на серце і легені, а й навіть на мозок. Дослідження мозкових стовбурів дітей і молодих людей, що живуть в забрудненому Мехіко, виявило тривожні ранні маркери хвороби Альцгеймера, Паркінсона і бічного аміотрофічного склерозу (БАС).

Image by Pixabay

Вчені проаналізували стовбури головного мозку 186 молодих жителів Мехіко у віці від 11 місяців до 27 років. Вони виявили крихітні наночастинки, які сприятимуть розвитку неврологічних захворювань. Автори дослідження стверджують, що наночастинки утворені в результаті забруднення повітря автомобілями. Їх робота опублікована в журналі Environmental Research.

Мозковий стовбур — відділ третього мозку, який регулює нервову систему людини. Він відповідає за рівновагу, дихання, частоту серцевих скорочень.

За словами авторів дослідження, «Багаті залізом і алюмінієм наночастинки, виявлені в мозковому стовбурі, разюче схожі на ті, які утворюються у вигляді частинок згоряння і тертя в забрудненому повітрі (від двигунів і гальмівних систем)».

Дослідники виявили аномальні наночастинки в головному мозку навіть у 11-місячного немовля.

Всі учасники протягом життя зазнавали впливу забрудненого повітря. Вчені стверджують, що знайдені частинки в мозковому стовбурі можуть призвести до неврологічних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера, в майбутньому.

Обстеження людей того ж віку, що живуть в менш забруднених районах Мексики, не виявили тих же неврологічних ушкоджень.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»