Здоров'я

Вчені застерігають: віагра марнить зір!

Силденафіл, відомий ще як Віагра, застосовується при еректильній дисфункції. Даний препарат допомагає в терапії легеневої артеріальної гіпертензії, а також гастропареза. Проте дослідники з університету Нового Південного Уельсу встановили: силденафіл може негативно впливати на зір.

foto_cikavosti_04.10.2014-015_resized

Він ускладнює функціонування ферменту, який грає важливу роль в передачі певних світлових сигналів від сітківки до мозку людини. Особливо схильні до шкідливого впливу індивіди з спадковим захворюванням в очах, що призводить до звичайної сліпоти, пігментним ретинітом.

Читайте також: Смартфони негативно впливають на зір

Люди навіть з нормальним зором можуть бути носіями гена, який викликає пігментний ретиніт, не підозрюючи про це. Тим часом, подібна мутація зустрічається у кожного 50 людини. Цей пігментний ретиніт розвивається внаслідок мутації в гені, що виробляє фермент з назвою PDE6. Людина з двома копіями зміненого гена може захворіти цією недугою.

В останньому дослідженні вчені спостерігали за дією одноразової порції силденафілу на здорових мишах і гризунах з даною мутацією. Вони зазначили тимчасову втрату зору у здорових тварин після лікування. Ефект зберігався довше у щурів з мутаціями. Дослідники також побачили в очах у цих мишей передчасні ознаки клітинної смерті. Так, cілденафіл може викликати дегенерацію у носіїв хвороби сітківки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button