Головна / Здоров'я / П’ять звичок, які можуть додати 10 років життя

П’ять звичок, які можуть додати 10 років життя

П’ять основних звичок, які можуть посприяти продовженню життя, були обумовлені групою вчених з Гарварду і інших університетів. Якщо в житті людини присутні одразу всі п’ять звичок, шанси продовжити його приблизно на 10 років стануть особливо високими, заявили вони.

Зокрема, результати дослідження гарвардських психологів говорять про те, що життя допомагає продовжити спілкування з друзями – товариські люди в середньому живуть на 5-7 років більше, ніж ті, хто веде замкнутий спосіб життя. Крім того, при бажанні прожити довше слід відмовлятися від спиртного. За даними вчених з Американського коледжу здоров’я та кардіології навіть незначна кількість алкоголю може бути фактором укорочення життя: для цього, за їх словами, достатньо вживати навіть два келихи пива кожного вечора.

Ще одне відкриття вчених: шансів дожити як мінімум до 80 років більше у тих, хто має звичку при вживанні їжі не наїдатися досхочу, а їсти помірно. Дослідження вчених з Університету Сент-Луїса показало, що при постійно низькій кількості вживаних калорій в щитовидній залозі сповільнюється виробництво Т3, з яким пов’язано прискорене старіння.

Продовженню життя за рахунок серйозного зниження ризику розвитку серцевих захворювань сприяє щоденне вживання овочів і фруктів, це теж важливо пам’ятати. Все – завдяки значному вмісту антиоксидантів в дарах природи.

Але найпростішим способом прожити на 7-10 років довше вчені вважають щоденні фізичні вправи. За даними, після відмови від куріння фізичні вправи є найпотужнішим засобом надовго відкласти наступ старості і вікових змін в організмі людини.