Земля

Вчені з’ясували, чому морські котики не закривають одне око під час сну у воді

Вчені з міжнародної групи дослідників вивчили особливості сну північних морських котиків у воді. Як повідомляється в дослідженні, опублікованому в журналі PLOS One, одне око тварини під час сну залишається відкритим і знаходиться під водою.

Як з’ясували фахівці, морські котики у воді відчувають тривалі періоди однопівкулевого повільного сну. В цей час одна півкуля підтримує електричну активність з низьким рівнем напруги (це ознака неспання), в той час як інша півкуля показує повільнохвильову активність, типову для сну.

«Одна з пропонованих біологічних функцій однопівкулевої повільнохвильової фази сну полягає в тому, щоб дозволити тварині контролювати навколишнє середовище і бачити наближення хижаків або родичів», — йдеться в дослідженні.

Як відзначають вчені, око, протилежне півкулі без сну, залишається відкритим чверть усього часу. Воно не закривається довше, ніж на кілька секунд. Водночас не можна сказати, що морські котики постійно не сплять однією з двох півкуль. Як вважають автори доповіді, фаза швидкого сну в обох півкулях цих тварин протікає одночасно навіть у воді. В цей час, як правило, з’являються найбільш яскраві сновидіння. Саме тоді морський котик не відстежує ситуацію на глибині.

При цьому на суші морські котики сплять нормально, і фаза повільнохвильового, глибокого сну у них протікає одночасно для обох півкуль.

Кнопка «Наверх»
Закрыть