Наука

Вчені з’ясували, скільки білка в день потрібно з’їдати кожному

Спортсмени, особливо що займаються силовими видами, ретельно стежать за вмістом білка в своєму раціоні. Але білок — необхідний нутрієнт для кожного, оскільки використовується не тільки для будівництва м’язів, але і для створення будь-яких нових клітин в організмі.

Нове дослідження вчених-дієтологів з Університету Пердью (США) дозволило встановити мінімальну норму споживання протеїну для кожного — 0,8 г білка на кілограм ваги в день. Менше його вживання може спричинити проблеми з масою тіла і здоров’ям, більше — принесе результати, тільки якщо ви займаєтеся спортом. Така норма для чоловіка вагою 70 кг — це всього близько 280 г високобілкової їжі — м’яса або сиру, адже якісний протеїн повноцінним набором амінокислот, просто вже в менших кількостях, ми постійно отримуємо і з інших джерел: яєць, будь-якої молочної продукції, риби.

У ході дослідження фахівці проаналізували понад 1500 наукових робіт на тему харчування та його впливу на здоров’я і фізичні показники людини. Вони звертають увагу на те, що головна мета роботи — дізнатися, чи принесе додаткову кількість білка в день користь тим, хто не займається спортом. Ключовий висновок: ні, якщо ви не міняєте конституцію тіла і не є спортсменом, збільшене споживання білка понад 0,8 г на 1 кг маси тіла не принесе вам ніяких позитивних результатів.

«І це важливо, тому що є так багато реклами, що заохочує високобілкову дієту. Це дослідження підтверджує, що так, при певних умовах, включаючи силові тренування і втрату ваги, помірно велика кількість білка може бути корисною, але це не означає, що потрібно для всіх у будь-який час», — підсумував керівник дослідження Джошуа Л. Хадсон, науковий співробітник Університету Пердью.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button