Всесвіт

Вчені зібрали всі відомі сигнали космосу в єдину базу

Новий «Каталог екзотики» (Exotica Catalog) від Breakthrough Listen складений для прискорення процесу пошуку розумного інопланетного життя — в ньому представлені всі відомі типи об’єктів спостережуваного Всесвіту.

National Radio Astronomy Observatory

Деякі люди одержимі інопланетянами, що живуть на інших планетах, хоча ми поняття не маємо, чи існують вони насправді. Тепер в ентузіастів пошуку і вчених з’явився єдиний безкоштовний каталог, в якому представлені 737 відомих астрономічних об’єктів.

Каталог створений в рамках добре фінансованої програми Breakthrough Listen, спрямованої на виявлення потенційних «техносигнатур» — сигналів від технологічно просунутих інопланетних цивілізацій.

Exotica Catalog був складений вченими під керівництвом астрофізика Брайана Ляцького з Каліфорнійського університету в Берклі. Це повний список всіх відомих об’єктів і явищ у Всесвіті — від комет до ядер галактик і радіоспалахів.

«Ми ділимося каталогом в надії, що він допоможе при проведенні досліджень, ставши загальним довідником», — пояснили в Breakthrough Listen.
Поява єдиної бази сигналів повинно прискорити процес пошуку позаземного розуму (SETI) — вона буде поповнюватися новими потенційними джерелами техносигнатур.

Каталог розділений на чотири основних розділи: Prototypes, Superlatives, Anomalies і Controls.

Розділ Prototypes присвячений спостережуваним астрономічним явищам, за винятком тих, які занадто складні для пояснення.

У розділі Superlatives описуються найнеймовірніші з коли-небудь спостережуваних об’єктів: гарячі планети, найбільш активні ядра галактик або найшвидші обертові зірки.

У розділі Anomalies зібрані об’єкти, про яких відомо, що вони існують, але залишаються загадковими. Наприклад, зірка KIC 8462852, відрізняється дивним малюнком затемнення, з-за чого з’явилися гіпотези про інопланетні мегаструктури.

Нарешті, у розділі Controls міститься інформація про об’єкти, які раніше вважалися аномаліями, але виявилися результатом технічних проблем обладнання для спостереження. Зміст цього розділу — відсівати помилкові техносигнатури.

Навіть якщо ви не мисливець на прибульців, каталог може виявитися корисним — це повний звіт спостерігачів Всесвіту, заснований на даних декількох тисячоліть.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button