Всесвіт

NASA планує перетворювати місячний реголіт в кисень

Підготовка до амбітної програми повернення людей на Місяць Artemis йде повним ходом. В рамках державної програми SBIR NASA виділило значні кошти компанії Pioneer Astronautics, яка стверджує, що може збирати місячний реголіт і перетворювати його у придатний для використання кисень прямо на супутнику.

NASA

Pioneer Astronautics — одна з чотирьох компаній, які отримали фінансування. Вона розділить загальну суму 17 мільйонів доларів з трьома іншими фірмами, які, як вважає космічне агентство, внесуть величезний внесок у місію Artemis.

Отже, в чому ж полягає ідея компанії? Pioneer Astronautics збираються збирати пухкий грунт на Місяці і витягувати з нього кисень. Звучить абсолютно неймовірно, але в цьому є певний сенс. Вся річ у тім, що компанія має намір збирати реголіт, який може перебувати на глибині до 15 метрів, а значить деякі гази, у тому числі й кисень, можуть потрапити в «пастку» під час збору.

План Pioneer Astronautics по вилученню та використанню кисню є технічно складним, саме тому компанії необхідне серйозне фінансування, яке вони отримали. До речі, це не перша співпраця компанії з космічним агентством. З 2006 року Pioneer Astronautics вже вигравала фінансування від NASA кілька разів.

Нагадаємо, що програма Artemis, для якої розробляються дані можливості, повинна не тільки знову запустити людей на Місяць (чоловіка і жінку), але і стати сходинкою до створення жилого поселення на супутнику, і важливим кроком на шляху до освоєння Марса.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button