Земля

Вчені змогли побачити «секс» бактерій

Вчені їх Оксфордського університету провели дослідження на вивчення обміну генетичним матеріалом у мікроорганізмів. Вони з’ясували, що бактерії в рідкісних випадках можуть ділиться генами зі своїми родичами, зазвичай це відбувається при загрозі для вимирання виду, наприклад, при зміні умов існування або дії антибіотиків.

Штучно створена вченими колонія мікроорганізмів показала здатності до «горизонтального обміну» генами. Саме цей процес фахівці і назвали бактеріальним «сексом», хоча і статевий акт у звичному його розумінні це нагадує лише віддалено.

Керівник дослідження Кевін Фостер розповів, що задовольнятися “сексом” мікроорганізмам доводиться досить нечасто. Приблизно одна бактерія на мільйон приступить до обміну генетичним матеріалом, притому для цього потрібні спеціальні умови. Що цікаво, основна теорія свідчить, що ці обміни не повинні тривати довго, так як мікроб, оснащений новими здібностями, буде ділитися швидше і придушить інших представників колонії. Однак цього не відбувається і вченим ще належить з’ясувати причини цього.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button